Drobečková navigace

1. mateřská škola > Historie školky > Historie školky Pod Kasárny

Pod Kasárny

Mateřská škola byla postavena za 4 roky na tehdy nedokončeném sídlišti Vítězného února. Na stavbě bylo odpracováno mnoho brigádnických hodin zaměstnanci tehdejších podniků ve měste a tak byla 2. mateřská škola 1. srpna 1975 uvedena do provozu. Na tehdejší dobu to byl moderní komplex tří pavilonů s vlastní kotelnou, kuchyní, služebním bytem a 3 třídami pro 90 dětí. Později byla dobudována i zahrada.

V roce 2003 se mateřská škola stala odloučeným pracovištěm 1. mateřské školy.

Škola se nachází na okraji města v klidné zástavbě rodinných domků, s docházkou 10 minut od zastávky MHD. Budovy školy jsou obklopeny prostornou zahradou se vzrostlou zelení jehličnatých a listnatých stromů. Zařízení zahrady je typické – pískovište, altánky, zahradní domeček, houpačky, průlezky a skluzavky. Nově vybudovány byly chodníky v areálu zahrady.

Mateřská škola je klasickou mateřskou školou. Školní vzdělávací program je zaměřen na aktivity podporující zdraví dětí, rozvíjející zdravé a samostatné sebevědomí dětí. Umožňuje dětem bohatou nabídku z oblasti estetických výchov, zaměřuje se na rozvoj tělesných a rozumových schopností. Mateřská škola umožnila v uplynulých letech integraci zdravotně postižených dětí.

V roce 2013 byla provedena rozsáhlá rekonstrukce mat. školy - 1.etapa :celkové zateplení fasády s výměnou oken a dveří .Ve druhé etapě byla z původního bytu vybudována třída pro 15 dětí a další rekonstrukce ve třídách MŠ umožnily navýšení počtu dětí na 99.Tyto práce probíhaly od poloviny června a dokončeny v srpnu/1.etapa a září /2.etapě./Od tohoto roku se také zdravěji stravujeme - do kuchyně byl pořízen konvektomat

V areálu školky byl nově vydlážděn dvorek a přístup do nové třídy.V roce 2016 bylo zrekonstruováno oplocení školky - nové podezdívky a kovový plot.V roce 2017 byla dokončena rekonstrukce dětských WC a umýváren ve všech třídách.

 

 

 

 

 

Akce MŠ Růžová

 2.10. - pásmo pohádek v kině Střelnice

8.10. - maňáskové divadlo v mš

 23.10. - " Zdravý zoubek"- program studentů Střed. zdr. školy v MŠ

 

 

 

Akce MŠ Pod Kasárny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odhlašování obědů - MŠ Růžová

Odhlásit


msjh_pic2.jpg

msjh_foot.png