Drobečková navigace

Úvod > O nás > Historie školky Pod Kasárny

Pod Kasárny

Mateřská škola byla postavena za 4 roky na tehdy nedokončeném sídlišti Vítězného února. Na stavbě bylo odpracováno mnoho brigádnických hodin zaměstnanci tehdejších podniků ve měste a tak byla 2. mateřská škola 1. srpna 1975 uvedena do provozu. Na tehdejší dobu to byl moderní komplex tří pavilonů s vlastní kotelnou, kuchyní, služebním bytem a 3 třídami pro 90 dětí. Později byla dobudována i zahrada.

V roce 2003 se mateřská škola stala odloučeným pracovištěm 1. mateřské školy.

Škola se nachází na okraji města v klidné zástavbě rodinných domků, s docházkou 10 minut od zastávky MHD. Budovy školy jsou obklopeny prostornou zahradou se vzrostlou zelení jehličnatých a listnatých stromů. Zařízení zahrady je typické – pískoviště, altánky, zahradní domeček, houpačky, průlezky a skluzavky. Nově vybudovány byly chodníky v areálu zahrady.

Mateřská škola je klasickou mateřskou školou. Školní vzdělávací program je zaměřen na aktivity podporující zdraví dětí, rozvíjející zdravé a samostatné sebevědomí dětí. Umožňuje dětem bohatou nabídku z oblasti estetických výchov, zaměřuje se na rozvoj tělesných a rozumových schopností. Mateřská škola umožnila v uplynulých letech integraci zdravotně postižených dětí.

V roce 2013 byla provedena rozsáhlá rekonstrukce mat. školy - 1.etapa :celkové zateplení fasády s výměnou oken a dveří .Ve druhé etapě byla z původního bytu vybudována třída pro 15 dětí a další rekonstrukce ve třídách MŠ umožnily navýšení počtu dětí na 99.Tyto práce probíhaly od poloviny června a dokončeny v srpnu/1.etapa a září /2.etapě./Od tohoto roku se také zdravěji stravujeme - do kuchyně byl pořízen konvektomat

V areálu školky byl nově vydlážděn dvorek a přístup do nové třídy. V roce 2016 bylo zrekonstruováno oplocení školky - nové podezdívky a kovový plot. V roce 2017 byla dokončena rekonstrukce dětských WC a umýváren ve všech třídách.

V roce 2018 byla kompletně  zrekonstruována školní kuchyně, sklady, zázemí pro kuchařky. Kuchyně má i  nové moderní spotřebiče.

V létě v roce 2020 proběhla rekonstrukce šaten p. učitelek v jedné ze tříd, na podzim téhož roku byly zrekonstruovány kuchyňky u dvou tříd.

Ve dvou zbývajících třídách a na chodbách školky bylo vyměněno osvětlení.

V letošním roce / 2021/ proběhla rekonstrukce šaten p. učitelek ve dvou třídách, byly vyměněny vnitřní dveře na chodbách. Na menší

zahrádku školky pořídilo město dětem nové herní prvky.